Головна » 2017 » Січень » 30 » Знайомство з Миргородом
8:25:34
Знайомство з Миргородом

   30 січня 2017 року юні мандрівники з Савинцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів здійснили екскурсію по місту Миргород. Спочатку діти відвідали  краєзнавчий музей. Офіційно музей у Миргороді був відкритий 1 травня 1920 року згідно з рішенням Миргородського повітового комітету. Ініціатором створення музею був Опанас Георгійович Сластьон, викладач Миргородської художньо-промислової школи ім. М. В. Гоголя, художник, етнограф, педагог, знавець української архітектури й старовини. Са́ме Сластьон очолив комісію по збору експонатів для музею. Першим директором музею був Іван Якович Плескач, а О. Г. Сластьон очолював музей на громадських засадах. Спочатку музей мав історико-краєзнавчий профіль, згодом називався художньо-промисловий і науковий музей. Основними музейними експонатами стали речі з особистої колекції О. Г. Сластьона та предмети, передані до нього миргородськими дворянами Старицькими, Зайончковськими, Яковенками, Ярошенками. Також до музею надійшли речі з колишніх поміщицьких садиб Ковалевських, Вульфертів, Фролових-Багреєвих, Гартингів, Данилевських, Капністів, Чарнишів, Гоголів-Яновських, Лук'яновичів та інших. Під час ІІ світової війни значну частину колекцій музею було знищено, приміщення закладу було спалено. Тільки в 1947 році музей відновив свою діяльність. Протягом свого існування заклад декілька разів змінював своє місце розташування. У теперішньому приміщенні музей перебуває від 1996 року. Нині Миргородський краєзнавчий музей — це культурно-освітня і науково-дослідна установа, яка працює в напрямку поглиблення вивчення історико-культурної спадщини краю, збереження та використання пам'яток матеріальної та духовної культури.

   Потім юні туристи відвідали Миргородський художньо-промисловий  коледж. імені М.В.Гоголя - це широко відомий в Україні та за її межами мистецько-керамічний навчальний заклад, який відкрив свої двері 1(13) листопада 1896 року. Він мав назву Миргородська художньо-промислова школа, яка ставила за мету підготовку "...фахівців, щоб виготовляли гончарні, теракотові, майолікові, фаянсові і фарфорові вироби... і для поширення знань з керамічного виробництва". В цьому освітньому закладі працювали визнані майстри українського мистецтва: О. Сластьон, І. Українець, В. Кричевський, Ф. Красицький та інші. Свої знання і вміння вони передали вихованцям, що працювали і працюють на багатьох керамічних заводах не тільки України, а й за її межами. Ще з перших років заснування художньо-промислової школи діє музей кераміки (дипломних робіт). Музей належить до числа найкращих визначних пам'яток України, де найбільш повно представлені вироби з фарфору, фаянсу, майоліки XIX ст., зокрема іранські, китайські, японські, французькі та італійські керамічні вироби, саксонський, веджвудський і копенгагенський фарфор, вироби вітчизняних підприємств: Межигірської та Кам'яно-Бродської фаянсових фабрик, заводів М. Кузнєцова, Гарднерата та інших. У 1900 році Миргородська художньо-промислова школа виконала замовлення на майоліковий іконостас у візантійсько-російському стилі для посольської російської церкви в столиці Аргентини Буенос-Айресі. Автор проекту - петербурзький архітектор М.М.Ніконов. Загальна довжина всіх частин цього витвору мистецтва становить 30 метрів. Церковна громада Свято-Успенського собору в Миргороді замовила точну копію для свого храму. Наприкінці літа 1902 року іконостас було завершено й встановлено. Він став величною й дивовижною окрасою собору. Тепер частини іконостасу зберігаються в музеї коледжу. Сім кімнат заповнені численними творчими роботами дипломників. Це декоративні вази, тарелі, різні ужиткові предмети з кераміки, посуд, декоративні панно, дрібна пластика, прикраси тощо. Експозиція щорічно поповнюється чудовими, майстерно виконаними на високому художньому і естетичному рівні творчими роботами студентів.

  

  

/Files/images/muzey/Рисунок1.jpg  /Files/images/muzey/Рисунок9.jpg
/Files/images/muzey/Рисунок2.jpg /Files/images/muzey/Рисунок6.jpg   /Files/images/muzey/Рисунок11.jpg  /Files/images/muzey/Рисунок12.jpg

 

Переглядів: 657 | Додав: raisytur | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar